Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Vyčisti les - Kašperské Hory


V sobotu 16. září vyrazily sušické i kašperskohorské děti z našeho domova na enviromentální akci s názvem vyčisti les.

O naše okolí se každý rok stará více lidí i my jsme se už několikrát zapojili do akce Ukliďme Česko, a tak jsme se i tentokrát stali dalšími ochotnými pomocníky. V přírodě stále najdeme pohozené plastové lahve, obaly od tyčinek, igelitové tašky a jiné odpadky. Plasty negativně ovlivňují také zvířata, která je mohou omylem sníst nebo se do nich zachytit. Projděte se na pár minut v přírodě a zjistíte, kolik nepořádku lidé dokáží vyprodukovat. My jsme se rádi zapojili do této činnosti, která přispívá našemu životnímu prostředí. Hned několik párů dětských rukou za doprovodu tet a strejdy pilně pomáhalo a příroda rázem prokoukla.

3. rodinná skupina čistila les v oblasti Kašperských Hor pod Liščím vrchem. Nasbírali 3 neúplné pytle plastu, skla a plechu, včetně jedné kovové konstrukce (nejspíš z bývalé lanovky). Zapojila se i 5. rodinka s nejmenšími dětičkami, které také nosily odpadky jeden za druhým.

I 5. rodinka se vydala na procházku do přírody. Tentokrát ale především za účelem přírodu vyčistit. S sebou jsme si vzali rukavice, pytel a odhodlání a šlo se na věc. Překvapilo nás, kolik se toho ve volné přírodě najde. Nasbírali jsme pytel a k tomu nějaké kovové harampádí, které se už do pytle nevešlo. Akce se nám líbila, těšíme se opět příště.

Sušická 7. a 8. rodinka vyšla jen kousek nad dětský domov pod vrchem Kalich a hned se pytle plnily po okraj. Nasbíraný odpad děti ještě vytřídily.

Sponzoři akce "vyčisti les" jsou:

https://www.astratex.cz/  https://www.rostlinna-akvaria.cz/  https://www.rigalli.cz/  https://www.frutiko.cz/  https://www.povinneruceni.biz/  https://www.kimbino.cz/  https://www.invia.cz/  https://www.intercroatia.cz/  https://www.ketris.cz/  https://www.tiskarik.cz/