Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Oslavy 65 let DD


V neděli 3. října 2021 oslavily děti, tety a strejdové 65 let našeho dětského domova. Letos ve skromnějším rázu, abychom nezvyšovali riziko nákazy koronaviru (která se nám beztak v září nevyhnula ani na jednom z pracovišť). Nemohli tak dorazit bývalí chovanci našeho zařízení a zavzpomínat na léta strávená v dětském domově, což nás upřímně mrzí. Snad jim to při dalších oslavách vynahradíme.

Na dvoře domova jsme na nedělní odpoledne přichystali pro děti spoustu zábavy – byly připraveny soutěže a hry, malování na obličej, fotokoutek, lahodné občerstvení a krásné odměny. 

Nechybělo ani krátké vystoupení našich nadaných dětí – tancovalo se, zpívalo, hrálo a bubnovalo. Zahrála a zazpívala nám i dcera jedné z tet a její kamarád. Naše děti k tomu do rytmu bubnovaly na cajony a byl to pořádný rachot – snad nám obyvatelé Kašperských Hor odpustí.

Počasí bylo nádherné a odpoledne se neslo na vlně pohody. Na dětských obličejích se, krom krásných malůvek, objevily i široké úsměvy a to je to hlavní. 

Tímto bych ráda poděkovala všem, kdo s přípravou oslav pomohli a všem kdo nám nedělní říjnové odpoledne zpříjemnili. A těm 49 dětem, které v současnosti v domově bydlí, přeji, aby, až opustí náruč našeho domova, žily šťasné, spokojené, samostatné životy a aby se k nám do dětského domova rádi vracely na návštěvu (se svými rodinami a partnery) a vzpomínaly na „děcák“ jen v dobrém.                                                     P. Divišová, ředitelka DD