Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Rodinky v Sušici


Rodinka "U rybiček"

Bydlíme v Sušici, ve dvoupatrovém domečku s malou zahrádkou, spolu s rodinkou U kočiček. Každý máme pro sebe byt 4 + 1. To jsou tři dětské pokojíčky, obývák a kuchyň s předsíní, kde máme koupelnu a WC. Naše rodinka má trochu menší byt, maximálně pro sedm dětí.

V současné době máme plno, je nás osm, tři kluci a pět holek. Od letoška jsme všichni školáci, nejmladší z nás chodí do nultého ročníku ZŠ TGM v Sušici a jedna z dívek studuje na gymnáziu, patří do naší rodinky, ale protože už je dospělá, bydlí ve cvičném bytě. Má hodně učení a potřebuje na to klid.

S rodinkou U kočiček máme společně takové garsonky ve městě dvě. Jsou to cvičné byty. Ty nám pronajalo město Sušice, aby tam mohli bydlet ti, kteří už jsou dospělí a ještě studují. Ve cvičném bytě bydlí proto, aby se pořádně připravili na dospělácký život. Dostávají peníze na delší čas a učí se s nimi hospodařit a postarat se o sebe s tím, že když se něco nepovede, jsou v dosahu tety a strejda, kteří pomohou.

Rodinka "U Kočiček"

Rybičky popsaly, jak v Sušici bydlíme :-). Co můžeme dodat? Oni bydlí dole a my nahoře. My máme trošku větší byt a tak nás tu může být maximálně osm. V současné době je nás osm, stejně jako u rybiček, pět holek a tři kluci. Chodíme do základky a jeden kluk se začal učit kuchařem.

V rodince žijeme tak, jako v každém obyčejném domově. Ráno nás probudí teta, umyjeme se, oblečeme, usteleme postel a teta nám zatím připraví něco dobrého k snídani a svačinu do školy. Obědváme ve škole. Když přijdeme domů, dáme si odpolední svačinu, uděláme si úkoly. Každý máme nějakou domácí práci, tu děláme vždycky týden a pak se to vystřídá. Když si všechno splníme, můžeme jít ven za kamarády do města. Kluci mají několikrát v týdnu fotbal, chodíme do kroužků ve škole a nebo do Střediska volného času ve městě.