Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Ocenění "Bílá vrána" přiletělo do DD


Denisa F. je bývalá chovanka DD Kašperské Hory, která v rodince Chanovice strávila jedenáct let (2005 – 2016).

Její samostatné začátky nebyly bez problémů. Ale vše zvládla a podařilo se jí najít si místo v životě i společnosti. To, jak pomáhala během covidu a jak vydělala peníze pro náš dětský domov na vojenské misi jsme psali už ve starších příspěvkách dříve.

Proto jsme Denisu nominovali na ocenění "Bílá vrána" v kategorii Mladý dospělý. Denisa absolvovala nominační rozhovor a všichni jsme jí drželi palce. Nominační večer proběhl 17. 10. 2023 v Praze. Moc nás všechny potěšilo, že stejný názor měla i porota a Denisa nominaci proměnila na vítězství.

Iniciativa těchto ocenění je od společnosti Yourchance, která ceny Bílé vrány považuje za důležitý krok k pozitivní změně v naší společnosti. Neboť předsudky a stereotypy, které ve společnosti stále přetrvávají, mohou spoluvytvářet nesnáze na cestě mladých lidí z dětského domova k samostatnosti a plnohodnotnému životu. Snaha Yourchance je ukázat veřejnosti, že mladí lidé z dětských domovů jsou stejně schopní a talentovaní jako jejich vrstevníci. Také se pokouší ukázat, že i mladí dospělí z DD mohou být inspirací pro ostatní.

Teď Denisu čeká několik snad příjemných povinností. Na 13. 11. má naplánovanou schůzku v rozhlase, absolvovala rozhovor s reportérkou pražské televizní stanice. ZŠ Chanovice s ní plánuje besedu s žáky.

Držíme Denise palce. Ať se jí v životě daří.