Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Natočili jsme film!


Starší děti z našeho dětského domova se zapojily filmového workshopu, který probíhal čtyři víkendy během prosince, ledna a února. O filmování sepsali článek sourozenci Nikola a Michal:

Celým workshopem nás provázely instruktorky Magda a Bára.

1. víkend jsme se sešli v jídelně dětského domova a měli jsme přednášku na téma fakenews.

2. víkend jsme se sešli v jídelně dětského domova kde jsme se seznámili s tím, jak to celé bude probíhat, shlédli jsme videa, v kterých byly náměty na natáčení filmu. Domluvili jsme se o čem film bude a vybírali jsme hudbu. Vybrali jsme příběh o útěku z dětského domova. Herci Michal, Eda, Šimon, Andy, Pája a Norma si rozdělili role podle vlastní volby. Druhý den jsme natáčeli na bytě v dětském domově. 

3. víkend se zase  natáčelo: hlavní aktérka celého filmu Norma se zde připravovala na útěk a balila si věci. Také se natáčelo na chodbách dětského domova, venku na zahradě DD a v okolí města na vrchu Šibeničák.

4. víkend nás čekalo stříhání a dodělání filmu.

Zkušené a kvalifikované instruktorky nás dokázaly dokonale vtáhnout do světa natáčení filmů a my jsme se už dopředu těšili na každý víkend, kdy workshop probíhal. Měli jsme sami možnost rozvíjet své nápady a dovednosti. Vše pro nás bylo zajímavé, protože vše bylo nové. Seznámili jsme se se základními postupy při natáčení, střihu a produkci filmů. Dozvěděli jsme se o různých aspektech filmové tvorby, jako je například scénář, kamera, světlo, zvuk a střih. Zajímavá pro nás byla týmová práce. Sešli jsme se z různých skupin dětského domova a měli jsme příležitost cítit se součástí komunity. Z celé akce máme nezapomenutelné zážitky. Děkujeme za příjemně a účelně prožité čtyři víkendy a těšíme se na premiéru promítání našeho filmu!

Nikola a Michal