Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Masopust v Praze


Už v pátek 16. února jsme vyrazili do Prahy Újezd, kde máme naše kamarády z řad dobrovolných hasičů a spoustu dobrodinců a podporovatelů. Jezdíme za nimi rádi a vždy se tu cítíme vítaní amile přijatí. Ubytovali jsme se v místní hasičárně, abychom následující den v sobotu 17. února vyrazili spolu se spoustou dalších masek do masopustního průvodu. Přípravu na místní masopust jsme rozhodně nepodcenili a naše masky byly hezky hodnoceny od ostatních kolegů a kolegyň z průvodu.

Naše skupinka byla opravdu pestrá: policajt a lupič, bláznivá kadeřnice, beruška a lenochod, smrťák a jeho tříčlenná rodinka smrťaček (tzv. muert). Ostatní zamaskovaní obyvatelé Prahy Újezdu nás také překvapili svojí originalitou a nápaditostí co do výběru a zpracování masek.

Celý den nádherně plynul za doprovodu veselé dechové hudby. Na jednotlivých stanovištích jsme přijali pozvání k občerstvení a leckde si i zatančili - no zkrátka masopustní průvod jsme si náramně užívali. Na divoký tanec a velikou zábavu pak došlo v cíli u sporotvního areálu, kde hrál DJ a pak i kapela. To smazalo lehce traumatizující zážitek v podobě porážení masopustní kobyly. Naštěstí vše bylo jen jako a my věříme, že kobylka, smrtka, řezník, vodník, medvěd, a další povedené maškary se tu za rok sejdou zas a my je budeme moci také podpořit svojí účastí!

Foto: Martin Bystřický