Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Malí táborníci


V půlce července jsme zabalili baťohy, spacáky a karimatky a vyrazili do Kepelského údolí na skautské tábořiště na Volešku. Sestava 11 dětí (těch nejmenších drobečků v čele s dvou-a-půl-letým hrdinou), 5 praktikantek, 2 pedagogů a paní ředitelky se rychle zabydlela v podsadových stanech a teepee a dobrodružství mohlo začít!

Naší knihovničku plnou pohádkových knih postihla hrozná pohroma: strašlivá knihomorka - je to tajemná bytost, která z knih krade příběhy - buď jejich části nebo úplně celé! Živí se jimi a čím dobrodružnější, napínavější je příběh, tím víc si pochutná a smlsne. Děti proto musely zachránit jednotlivé příběhy tím, že část z nich prožily.

Statečně zachraňovaly naše děti pohádky Kocour v botách, O 12 měsíčcích, O perníkové chaloupce, O Sněhurce a 7 trpaslících, O červené Karkulce, O šípkové Růžence a O dlouhém, širokém a bystrozrakém. Mimo to pomáhaly děti v kuchyni, nosily z lesa dřevo, aby bylo čím zatopit v táborových kamnech, koupaly se v potoce, sbíraly borůvky, stavěly v lese domečky pro trpaslíky...no prostě si užívaly táborový život uprostřed lesů.

Tábor byl moc fajn a už se těšíme, jak zase za rok vyrazíme tábořit!