Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Hubička v Liberci


Přijali jsme milé pozvání pana režiséra Michaela Taranta, který nás pozval na 1. generální zkoušku opery Hubička a ve středu 24. dubna vyrazili na dlouhý, ale krásný výlet do Liberce. Operu uvádělo překrásné divadlo F. X. Šaldy a pro naše děti byl připraven krásný program, o kterém Vám hned prozradíme něco víc.

Po prvním jednání během přestávky nás jednak provedli divadlem, mohli jsme se podívat na scénu a do zákulisí, nahlédli i do orchestřiště a dozvěděli jsme se něco víc o dirigentovi a celkově o opeře, ale hlavně po několikerém zavolání "Smetano!" se ze zákulisí opravdu objevil Bedřich Smetana, který nám vyprávěl o opeře Hubička a také o dalších svých operách a potom nás zavedl do foyer divadla, kde nám zahrál na klavír a sborovou píseň z Prodané nevěsty "Proč bychom se netěšili..." jsme si dokonce zahráli s ním.

Pak už následovalo další dějství a my jsme zase usedli na balkón a sledovali napínavý děj a poslouchali krásné melodie a árie. Děti se po celou dobu chovaly vzorně a vydržely až do konce opery krásně poslouchat a sledovat děj. Za to jim patří veliké uznání. Pan režisér nás byl také osobně uvítat a pozdravit a my mu děkujeme za úžasný zážitek.

Cestou z Liberce nazpátek jsme se na půli cesty zastavili ještě na mezinárodních závodech v parkuru ve Zduchovicích, kde se děti vyběhaly a užily si trochu volnosti po tak náročné a dlouhé cestě. Ale hlavně mohly zblízka obdivovat úžasné výkony jezdců a jejich koní, sledovat skoky přes překážky a fandit.

Pozdě večer jsme se vrátili domů do dětského domova plní nezapomenutelných zážitků, které nám tento den přinesl. Děkujeme všem, kdo nám umožnili zažít něco tak pěkného a příjemného!