Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Den dětí a sportovní den v Praze


Den dětí se v u našich přátel v Praze Újezdu slaví trochu opožděně, až koncem června. Je totiž spojen i se sportovním dnem.

V pátek 21. června 2024 jsme vyrazili s celkem 9 dětmi směr Praha, bylo dost horko, ale i tak cesta rychle ubíhala, protože jsme se do Prahy na tyto dvě akce moc těšili. Hned po příjezdu do Újezdu děti dostaly zápisové lístky a chodily po jednotlivých stanovištích, kde pro ně byly připraveny různé úkoly. Na akci byli i policisté, jízdní policie na koních, vodní záchranáři, sanitka, hasiči - tedy všechny složky IZS, které dětem předvedly ukázky ze své činnosti. Také tam byly další úkoly a doplňkové aktivity jako například malování na obličej, tvarování balónků, výroba olympijských medailí, skákací hrad a samozřejmě občerstvení (které naše děti měly zdarma - děkujeme!). Na závěr dětského dne, kdy už se zvedal vítr a honily bouřkové mraky nám hasiči vyrobili pěnu, ve které se mnohé naše děti úplně ztratily.

Přenocovali jsme v hasičárně a druhý den se zúčastnili sportovního dne, kdy pro děti byl připraven běh, malý Rafík dokonce obsadil ve své kategorii 3. místo. Ještě tu byly další sportovní aktivity pro dospěláky a neckiáda.

Moc jsme si to v Praze Újezdu zase užili a potěšili jsme se s milými kamarády od hasičů i celkově z této městské části a těšíme se na další setkání.