Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Cena Ď


V celostátním kole 23. ročníku “Cenu Ď 2023” vyhrál SDH Praha - Újezd, který byl zastoupen starostou panem Václavem Drahorádem. Do ceny Ď náš domov zaslal pro své dobrodince a mecenáše dvě nominace, jedna byla právě nominace dobrovolných hasičů a druhá paní logopedky PhDr. et. Mgr. Jany Tláskalové, která také udělala obrovský kus práce s našimi dětmi.

Cenu Ď osobně převzal v pondělí 16. října 2023 pan starosta Drahorád na Nové scéně Národního divadla. Atmosféra v divadle byla úžasná, sešla se zde spousta skvělých, báječných, empatických lidí pod jednou střechou a večer nádherně plynul.

NOMINACE našeho domova zněla:

Parta dobrovolných hasičů z Prahy - Újezd, navázala spolupráci s naším domovem díky jednomu malému táborníkovi z DD, který si je v létě na táboře našel a už nepustil. Hasiči z Prahy - Újezda dělají pro náš domov samé dobré skutky. Myslí tak na naše děti, které mají svou cestu životem o něco komplikovanější. Kromě říjnové návštěvy u nás v DD a ukázky hasičské techniky a hašení, zorganizovali u nich "doma" během Halloweenu tombolu, jejíž výtěžek poslali našemu dětskému domovu. Krom finanční pomoci, která je pro nás důležitá, zahrnují nás a především naše děti i dalšími věcnými dary. V červnu nás pozvali k nim na dětský den a sportovní den, který organizovali a starali se o naše děti úplně parádně. Moc jim děkujeme!

* * *

No prostě: dobrovolní hasiči z Prahy - Újezd jsou skvělí nejen pro ohromnou empatii, srdečnost a veškerou podporu, kterou našemu domovu věnují, ale také neuvěřitelnou ochotu pomáhat našim dětem. Moc jim děkujeme (i všem, kdo nám finančně či jakkoliv jinak prostřednictvím SDH pomohli) a těšíme se na další společné akce. Máme Vás rádi a vážíme si Vaší podpory!!!