Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Benefiční běh pro DD potřetí


V sobotu 4. května 2024 pořádal náš dětský domov třetí ročník benefičního běhu. Tato sportovní benefice je organizována s cílem podpořit letní činnost dětí z našeho domova. Velice rádi jsme si po předešlých dvou ročnících zopakovali moc milé a stmelující sportovní odpoledne. Start běhu byl v DD na Kašperských Horách a cíl v DD v Sušici. Symbolicky jsme tak opět propojili dvě naše pracoviště. Zápis do běhu byl opět na dvoře dětského domova, kam také přicházeli zájemci z řad veřejnosti. Dvůr byl brzy plný sportovců a podporovatelů, stejně tak i dětí, tet a strejdů z domova, kteří se odhodlali zapojit.

Letos přišlo o trochu více lidí než loni a předloni. Oprášili jsme náš štafetový kolík, který jsme dopravili společnými silami až do cíle. Po uvítání hostů a oznámení organizačních informací jsme spolu s dětmi odstartovali běh. Už zase nám počasí přálo - bylo překrásně, trasa vede krásnou jarní přírodou kolem hradu Kašperk, dále pak přes vrch Sedlo, který nám dává vždycky dost zabrat, přes vesnici Záluží a Žižkův vrch až do Sušice.

Děti držely tempo, byly statečné, úžasné. Kdo neběžel, tak těch 14 kilometrů úplně s přehledem šel a s velikou radostí dobíhaly všechny naše děti do cíle. V cíli všichni dostali medaili a po vydechnutí a odpočinku se mohli občerstvit.Na této akci našeho domova je skvělé to, že si děti dokážou, jak obrovského možná až nepředstavitelného cíle mohou dosáhnout za podpory svých momentálně nejbližších – tet a strýčků z dětského domova - kteří je během trasy povzbuzují, doprovází, vedou a motivují a na konci pak přichází další ohromná podpora, radost a souznění všech, kdo už trasu úspěšně absolvovali.

Děkujeme všem, kdo nás přišli podpořit, díky za účast a zaplacení startovného: Adam Holeček, David Potužník, Monika Gabrielová, František Jarolím, Nikola Jarolímová, Rostislav Kolařík, Miroslav Lizec, Matěj Lizec, Hana Lizcová, Zuzana Lizcová, Jana Draštíková, Otakar Draštík, Jitka Šusová, Pavel Svoboda, Václav Drahorád, Adam Drahorád, Lenka Drahorádová, Milan Žaloudek, Martin Kopp, Jana Kovaříková, Jiří Brázda, Matěj Brázda, Petra Divišová, Dominik Perout, Hana Baborová, Veronika Dryková, Josef Michna, Markéta Kodadová, Iva Masáková Kratochvílová, Čeněk Šebesta, Vendula Šebestová, Petr Matějka, Lucie Švehlová, Jana Tomanová, p. Šotová, Linda Lorencová, Jana Tláskalová, Jarmila Kotalová, Lucie Hartlová.

Poděkování sponzorům: Cupeko - Javorský, Pizzeria Paradiso

A jaké byly reakce na běh v Barunčině zápisníku? Tak třeba:

Kopce bolely jako vždycky, díky za organizaci! ... Skvělý běh za úžasnou věc! Hodně štěstí! ... Děkujeme za skvělou přípravu. Bylo to bezva. Užijte si LÉTO!... Super organizace, krásné počasí, příští rok zase, díky! ...Přežil! ...Bylo to krásné... Děkujeme za moc krásný běh... Krásná příroda... Byl to velice krásný zážitek... (tak my myslíme, že se nám to zase vydařilo!)