Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Benefiční běh č. 2


V sobotu 22. dubna 2023 pořádal již podruhé náš dětský domov benefiční běh. Tuto akci jsme opět naplánovali s cílem podpořit letní činnost dětí z našeho domova. Velice rádi jsme si po loňském prvním ročníku zopakovali moc milé a stmelující sportovní odpoledne. Start běhu byl v DD na Kašperských Horách a cíl v DD v Sušici. Symbolicky jsme tak propojili dvě naše pracoviště.
Sešli jsme se na dvoře dětského domova, kam také přicházeli zájemci z řad veřejnosti. Dvůr byl brzy plný sportovců a podporovatelů z řad veřejnosti, stejně tak i dětí, tet a strejdů z domova, kteří se rozhodli zapojit. Oprášili jsme náš štafetový kolík z loňska, který jsme dopravili společnými silami až do cíle. Po uvítání hostů a oznámení organizačních informací jsme spolu s dětmi odstartovali běh.
Po deštivém a studeném dubnu nám počasí opravdu přálo (někdo tam nahoře nás má rád!), bylo nádherně, sluníčko se snažilo a všichni sportovci jakbysmet. Trasa vedla krásnou jarní přírodou kolem hradu Kašperk, dále pak přes vrch Sedlo, který nám dal dost zabrat, přes vesnici Záluží a Žižkův vrch až do Sušice. Děti držely tempo, byly statečné, odhodlané. Deset dětí dokonce uběhlo celou trasu! Ostatní (i ty nejmenší) děti ušly 14 kilometrů a s velikou radostí dobíhaly do cíle. V cíli všichni dostali medaili (malovanou dětmi z našeho dětského domova) a po vydechnutí se mohli občerstvit.

Na této akci našeho domova je skvělé to, že si děti dokážou, jak obrovského možná až nepředstavitelného cíle mohou dosáhnout za podpory svých momentálně nejbližších – tet a strýčků z dětského domova - kteří je během trasy povzbuzují, doprovází, vedou a motivují a na konci pak přichází další ohromná podpora, radost a souznění všech, kdo už trasu úspěšně absolvovali. Připomíná to tak paralelu se soužitím a podporou všech v dětském domově během pobytu dětí u nás v DD a také po jejich vykročení do samostatného života. Fandíme jim, držíme palce a plně je podporujeme, protože jsou to NAŠE děti.

Děkujeme za účast a zaplacení startovného: Brázda Jiří, Brázda Matěj a Brázdová Johana, Holeček Adam, Městková Lucie, Jarolímová Nikola, p. Duborová, Drahorád Václav, p. Bednář, p. Hromádka, Gabrielová Monika, Šebeňová Jana, Baborová Hana, Dryková Veronika, Michna Josef, Kopp Martin, Čabrádek Vít, Petlička Jakub, Uhlíková Kateřina, Potužníková Anna, Potužník David, Hrabová Míša.

Poděkování sponzorům: United Networks SE Plzeň, Uzeniny Beta, Hotel Churáňov, Restaurace u Chovatelů, Pizzeria pod hradem

Poděkování za finanční podporu (bez účasti na trase): Bc. Linda Lorencová, PhDr. et. Mgr. Jana Tláskalová, Jana Tomanová, Jana Pscheidlová, Martina Waldmannová, Hana Uhlíková, Lucie Hartlová, Iveta Maříková, p. Šotová.