Vítá Vás Dětský domov Kašperské Hory!

Jak pomoci?

Víkend na Hančově a u koní


Tak jako téměř každou sobotu jsme se chystali ke koním. Ale tentokrát to bylo trochu jiné. Čekal nás u koní celý víkend a na to jsme se všichni moc těšili. Přijeli jsme do kempu a začaly stavět stany. Nikdo to moc neuměl, ale nakonec se to podařilo. Malí spali v chatce s tetami. Potom přijelo takové zvláštní auto, které pomáhá hasičům a jiným záchranářům, mohli jsme se svést - o to se postaral pan Král z Horažďovic. A večer bylo disko. Spalo se nám dobře.

Ráno nás probudila hudba a společná rozcvička. To bylo vtipné! Pak jsme jeli do Pohádkového lesa, kde jsme plnili úkoly a dostali odměnu. Pak byl oběd a už jsme jeli na statek, kde to všichni známe a máme moc rádi. Tam se vždy moc těšíme. Kluci šli pomáhat vozit seno, kydat hnůj a jeli i kontrolovat a opravovat ohradníky. Pak jsme jezdili na koních, už se nikdo nebojí. Paní majitelka nám upekla moc dobrý dort a my jí poděkovali, že jsme celý rok mohli jezdit a dělat kolem koní. Společně jsme si upekli vuřty a se slzami v očích se před prázdninami rozloučili. Byl to celý rok náš druhý domov. Všichni jsme byli smutní, že se 2 měsíce neuvidíme. Smutek nám zahnala diskotéka v kempu.

Bylo to moc prima. Všichni chceme jet znova.

Šarlota Pechová