Splněný sen díky Nadačnímu fondu Albert

Kája, Kačka, Bára, Páťa a David měli velký sen – letět letadlem k moři. Společně s tetami přemýšleli, jak by si toto přání mohli splnit. Velkou příležitostí se pro ně staly Vánoční a Velikonoční obchůdky, krásný projekt Nadačního fondu Albert.

Nadační fond Albert poskytuje dětem finanční prostředky na nákup materiálu, ze kterého pak vyrábějí různé výrobky. Ty následně prodávají ve vybraných dnech v supermarketech Albert a vydělané peníze mohou využít na splnění svých snů.

Naše děti se do projektu zapojily s velkým nadšením. Pět let vyráběly nejrůznější dekorace a drobné dárky, postupně se zdokonalovaly a jejich výrobky byly rok od roku krásnější. Lidé z našeho města se nás už dopředu ptali, kdy budeme mít další obchůdky, protože se vždy těšili, co nového si budou moci koupit.

Když se dětem podařilo našetřit potřebnou částku, vydala se teta do cestovní kanceláře pro katalogy. Výběr dovolené byl nakonec poměrně rychlý. Děti si vybraly hotel Berlín na Zlatých pískách v Bulharsku v termínu 14. – 21. června 2026. Nabídka nadchla i tety, které se rozhodly, že s dětmi na vysněnou dovolenou poletí.

Po náročných přípravách a balení konečně nastal den odletu. V neděli 14. června jsme už v sedm hodin ráno vyrazili na letiště do Prahy a odpoledne jsme stáli u moře. Hotel byl krásný, nacházel se přímo na pláži a jen pár kroků od něj byly tři bazény.

Od druhého dne začal bohatý animační program. Skvělí animátoři připravili dětem týden plný soutěží, her, tancování i nových přátelství. V hotelové restauraci si děti samy vybíraly, co budou jíst. Vyzkoušely také místní speciality, i když většinou nakonec stejně zvítězily hranolky, řízek, kečup a tatarská omáčka.

Večery jsme trávili procházkami po městě. Projeli jsme se turistickým vláčkem po promenádě, nakoupili suvenýry a našim blízkým přivezli i několik mušliček, které se prý z Bulharska vozit mohou.

Týden utekl neuvěřitelně rychle a 21. června už jsme zamířili zpět na letiště. Ve Varně je letiště poměrně malé, takže odbavení proběhlo bez problémů. Letadlo sice muselo asi půl hodiny čekat na povolení ke startu, ale poté už cesta proběhla hladce a kolem osmé hodiny večer jsme byli opět doma.

Na tuto nádhernou dovolenou a všechny společně prožité zážitky budeme vzpomínat ještě velmi dlouho. Bez podpory Nadačního fondu Albert by se náš sen nikdy nepodařilo uskutečnit. Patří mu naše upřímné poděkování nejen za možnost splnit si vysněnou cestu k moři, ale i za dlouhodobou podporu, kterou našim dětem poskytuje.

Využíváme také projekt Bertík, pomocí kterého můžeme mít asistenty, kteří dětem pomáhají s přípravou do školy. Pravidelně se účastníme programu Zdravá pětka, ve kterém jsme se před dvěma lety umístili na krásném druhém místě v celostátní soutěži.

Nadační fond Albert je pro nás skutečně neocenitelným partnerem. Velmi si vážíme jeho pomoci, podpory i všech příležitostí, které našim dětem dává. Díky němu mohou zažívat chvíle, na které budou vzpomínat celý život.

Výjezd Annín

Pohodička u řeky

Jak jsme šli kempovat do Annína aneb jak jsme trávili s rodinkou Den vítězství

8. května nás teta vzala do kempu v Anníně, kde jsme strávili noc v chatce.

Ráno jsme se zabalili, dali jsme si doma oběd a vyrazili jsme směr Annín. Přijeli jsme do kempu, vyzvedli jsme na recepci klíče od chatky, ubytovali se, vybalili jsme si věci a neváhali jsme ani vteřinu a šli jsme si prohlídnout okolí. Po cestě jsme našli hřiště a zahráli jsme si tam přehazku, potom jsme našli ještě jiné hřiště a tam jsme byli až do večera šli jsme si zahrát fotbal a byla to velká prča nikdo ten fotbal neuměl, ale všichni jsme ho hráli. Po dlouhém fotbale jsme šli na večeři do restaurace, kde jsme se pořádně najedli a šli do chatek. Na chatkách jsme hráli deskové hry až do večera. Druhý den jsme šli na snídani do restaurace a pak jsme šli zase na hřiště a hráli zase náš oblíbený fotbal. Poté jsme šli na chatky a zabalili jsme si věci, rozloučili jsme se z chatkou, ale domů jsme jeli až večer, v kempu jsme ještě trávili celý den. Během dopoledne za námi přijela druhá rodinka. Ukázali jsme druhé rodince, kde jsme spali a provedli je po kempu. Zahráli jsme si s nimi můj oblíbený fotbal, přehazku a spoustu dalších her. Tety rozdělaly oheň, na kterém jsme si udělali oběd. Odpoledne jsme tancovali, poslouchali muziku a jen tak relaxovali v krásném prostředí. Na večeři jsme si v restauraci dali všichni hranolky nebo palačinky a zapili to výbornou malinovkou. Potom nastal čas opustit krásný kemp Annín a jeli jsme domů. Bylo to úžasný a klidně bych tam jela znova. Užila jsem si hodně zábavy a jsem ráda za tento výlet přes noc.

Autorka: Kateřina ,12 let

Adventní obchůdky s Albertem 2025

Je to k neuvěření, ale už se zase blíží Vánoce. Stává se pomalu tradicí, že pro vás děti z Dětského domova v Kašperských Horách za úžasné podpory Nadačního fondu Albert chystají Adventní obchůdky s Albertem. Už jsme v jednom kole a vyrábíme pro vás výrobky s vánoční tématikou, svícny, mýdla, sádrové andílky, keramiku, …. Doufáme, že si každý najde něco, co se mu bude líbit, nebo čím obdaruje své blízké. V letošním roce nás najdete ve velkém Albertu na Hrádecké ulici v Sušici v pátek 12. prosince odpoledne a v sobotu 13. prosince už od rána. My děti i tety z dětského domova se na vás už moc těšíme

Výlov rybníka Dalovák

Klatovští rybáři nás pozvali na výlov rybníka. Byl to tedy zážitek. Mezi kapry se našlo i několik jiných druhů ryb o kterých umějí rybáři krásně vyprávět. Viděli jsme tak na vlastní oči vzácného sumce albína, štiku , amura, lína, tolstolobiky, perlíny a plotice. Rybářům moc děkujeme.

Po výlovu jsme si pochutnali na výborném obědu v pizzerii v Horažďovicích. To vše pro nás připravili DZ Klatovy a Klatovské rybářství, a.s.

Oslava narozenin

7.10. oslavil náš Páťa (nově Krpálek) už deváté narozeniny. Od září chodí na JUDO a úplně ho to pohltilo. Páťo přejeme ti všechno nejlepší a hodně nových sportovních úspěchů

Hejbejte se a zpívejte 2025

O víkendu jsme se zúčastnili letošního ročníku Hejbejte se a zívejte u Hanky Kynychové v Praze. Kája, Barča, Páťa, Adélka, Nikolka a Nikča do toho dali úplně všechno a zvítězili :-). Jsou moc šikovní a udělali nám velikánskou radost. Zabojovali v konkurenci dalších deseti dětských domovů. Tančili, zpívali a všechno se naučili tak perfektně, že přivezli domů do DD první místo!

Oslava v Buršicích

V sobotu jsme byli pozvaní do Buršic na oslavu. Klisna Legacy slavila 27 narozeniny. S majiteli statku jsme si jako vždycky užili krásné odpoledne v nádherné přírodě. Majitelé umí poutavě vyprávět o koních Kinských, povozili nás na čtyřkolce, viděli jsme úplně maličké hříbátko a na závěr jsme si upekli buřty.

Cestou zpět nás ještě teta se strejdou vzali na hrad Velhartice a prošli jsme 4,5km dlouhou naučnou Werichovu stezku. Sobota se prostě vydařila. Ještě doma jsme si povídali o zážitcích z celého dne.

Ovládli jsme Slavata Triatlon Tour 2025

Včera 27.5.2025 byl prostě náš den. Vyrazili jsme do Plzně závodit a vyhrávali jsme a vyhrávali a vyhrávali. Naší radost zastínila trochu smůla, kdy do Vašíka narazil jiný závodník, Vašík upadl a i když se moc snažil, na umístění to už nebylo. Naštěstí je Vašík zdráv a jenom trošku odřený. Za nás má diplom za statečnost.