Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.
Objednávky na tel. 721 933 256, email: uhlikova.ddkh@seznam.cz, (Hana Uhlíková).

fotky >>

Chanovice

 

V naší rodince v Chanovicích nás bydlí sedm, pět kluků a dvě děvčata. Náš nejmladší benjamínek oslaví v březnu třetí narozeniny. Naší nejstarší dívce bude v letošním roce patnáct let.
Snažíme se stále žít aktivně a volný čas vyplňovat sportem, tvorbou a různými aktivitami. Hrajeme fotbal, florbal, jezdíme na kolech, tančíme, zpíváme, recitujeme, nejmladší si rádi hrají na pískovišti a houpačkách na zahradě. Na jaře jsme byli        ve strakonickém kině na filmové pohádce. Se školou jezdíme pravidelně na divadelní představení.
Pomáháme tetám s vařením a nakupováním, uklízíme si pokojíčky, staráme se o zahradu. Pořídili jsme si kompostér na bioodpad a moc se těšíme na to, až vznikne z našich zbytků kompost. Také se učíme třídit odpad. Máme v domě nádoby na papír a plast. Vždy vše odvážíme s tetami do místního sběrného dvora. Sbíráme i víčka od PET lahví a hliníková víčka.
Kalendářní rok jsme jako již tradičně začali zapojením do Tříkrálové sbírky a poctivě obešli celou naši obec.
O velikonočních prázdninách jsme s místními dětmi chodili křístat a koledovat. 
V létě byli naši nejmladší s tetou na ozdravném pobytu u moře, ti větší na letních táborech. Jezdíme na výlety, poznáváme krásy a památky Česka. V roce 2016 jsme se zaměřili hlavně na poznávání okolí naší obce – navštívili jsme rozhlednu, skanzen, prošli jsme se po naučné stezce na Žižkův kámen. K letnímu koupání jsme využili rybníky nedaleko našeho domu. V blízkém lese jsme houbařili a sbírali lesní jahody, maliny i borůvky. S přáteli z Českých Budějovic jsme udělali krmítko pro ptáky, které jsme pověsili na naší zahradě. Ještě nám pomohli vyrobit vodní mlýnek. Ten jsme při jedné z procházek dali na potůček. Chodíme se pravidelně dívat, jestli  se točí a funguje.
10. 9. jsme byli hejtmanem Plzeňského kraje pozváni na akci Vodní svět na hradu Švihov. Byl to krásný den plný her a soutěží. Poznali jsme spoustu nových kamarádů z ostatních dětských domovů.
V září oslavil DD Kašperské Hory 60té narozeniny. Zapojit do příprav jsme se nemohli, alespoň jsme si připravili krátké vystoupení a vyrobili dárky pro hosty.
  Na podzim jsme se na pozvání klatovských rybářů zúčastnili výlovu rybníka. Moc se nám líbili vylovení kapři, štiky, poznali jsme i sumce a  karase.  S podivem jsme zjistili, že blízko naší obce je v rybníce Velký vzácnost – jediný sumec albín    na klatovském revíru. Moc jsme si také pochutnali na občerstvení, které pro nás rybáři objednali v horažďovické pizerii. Bylo to krásné dopoledne.
Bohužel jsme v letošním roce nepořádali vánoční besídku, ale příští rok se určitě polepšíme. Předvedli jsme se jako recitátoři alespoň na kašperskohorské besídce.
Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům, kteří nám fandí a podporují nás.