Navigation
Ubytovna v DD Kašperské Hory

Je zde 6 pokojů s příslušenstvím, mohou se zde ubytovat dětské kolektivy a rodiny s dětmi, je v provozu celý rok.

Objednávky na tel.: 721 643 096, paní Švajková

fotky >>

Aktuality a akce DD Kašperské Hory

Dec 13, 2018

Prosincové zprávy


Kategorie: Novinky
Zaslal: ddkasperky

Tak už jsou pryč. Kdo? No přeci čerti, ale bohužel i Mikuláš s andělem. Ale bylo to zase „hustý“. Projít peklem ve sklepení dětského domova není žádná legrace. Nejvíce se báli největší zlobiči a ti to také od čertů pěkně „schytali“. Všechny děti slíbily, že budou celý rok hodné a budou se pilně učit. Tak uvidíme. Nakonec se všichni dostali do nebe a Mikuláš s andělem jim dali sladké balíčky. Přišly i děti z města a děti zaměstnanců.
Ve středu 12. prosince patřilo kino na Kašperských Horách tradiční besídce dětí z DD a jejich hostům, které přivítalo zasněžené náměstí. Děti ukázaly, že dovedou krásně zpívat, tančit i hrát divadlo. Pořadem vtipně provázeli Manka a Rumcajs v provedení tety Jany a strýčka Aleše. Během besídky došlo i ke dvěma příjemným překvapením. Pan Jan Kaše přivezl dětem sladké dárky a šek z výtěžku jeho nové knihy. Pani Friedrich z Grafenau pak předala paní ředitelce výtěžek z charitativní aukce.
V pátek 14. 12. a v sobotu 15. 12. 2018 si můžete koupit výrobky našich dětí ze sušického DD v prodejně Albert v Sušici, Hrádecké ul. v rámci akce Obchůdky s Albertem. Nákupem podpoříte děti z našeho DD.
Děti se už těší na Vánoce a hlavně na dárky. Ty letos dostanou díky spolupráci s nadací Dejme dětem šanci, s NF Hanky Kynychové a internetové akci Milý Ježíšku. Moc jim všem děkujeme. Některé děti se příští týden rozjedou do svých rodin nebo k příbuzným. Ty, které zůstanou v dětském domově, budou slavit Vánoce stejně jako v rodinách – slavnostní oběd na Štědrý den, ještě svátečnější štědrovečerní večeře se svými tetami a strýčky no a pak konečně dárky pod vánočním stromečkem. O vánočních svátcích pak výlety, bude-li sníh, tak sáňky a lyže a chystání na Nový rok. Po skončení vánočních prázdnin přijde do DD Ježíšek ještě jednou předat dárky dětem, které zde o Vánocích nebyly. No a pak zase šup do školy.